סיעוד קשישים

על זכויות ואפשרויות סיעוד לקשישים

בחברת י.ה.ל בניהולה של עו"ס בכירה טובה יששכרי, תקבלו מידע וסיוע מקיף בכל הקשור לסיעוד קשישים. החברה מסייעת לכל קשיש לאתר את הטיפול הסיעודי הטוב ביותר עבורו, בין אם בבית, בדיור מוגן או בבית אבות, עבור השגחה לאחר ניתוח או אשפוז בבית או בבית החולים, ועוד.

ברשות החברה מאגר גדול ואיכותי של אחיות ומטפלים סיעודיים מקצועיים, בעלי המלצות וניסיון רב. כמו כן, החברה תדאג לסייע לכל קשיש ובני משפחתו בהבנת זכויות הסיעוד שלהם מול קופות החולים וביטוח לאומי, ובקבלת המענה המקיף והטוב ביותר לצרכיהם.

קצבת סיעוד לקשישים

יש לדעת כי במדינת ישראל קיימת מסגרת רווחה מיוחדת המיועדת לסייע בעלויות טיפול סיעודי לקשישים על ידי קצבה מיוחדת, המסופקת במסגרתו של חוק סיעוד ממלכתי משנת 1988 על ידי המוסד לביטוח לאומי. קצבה זו מוענקת לאזרחים שהגיעו לגיל פנסיה הגרים בביתם ונדרשים לסיוע בביצוע פעולות בסיסיות. כמו כן, לקצבת סיעוד זכאים גם כאלו המגודרים בחוק כתשושי נפש המסכנים את עצמם וסביבתם ונדרשים בהשגחה צמודה. הקצבה עצמה ניתנת על פי שלוש דרגות חומרה הנקבעות במבחן תלות והיא מוענקת לא בסכום כספי אלא בשירותי סיעוד. את הקצבה יש לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי על ידי מילוי טפסים מתאימים.

סיוע בהגשת בקשה לקצבת סיעוד

במידת הצורך אנו נסייע לכם במילוי הטפסים לקצבת סיעוד באופן נכון ותקין, ובהגשת הבקשה לביטוח לאומי. בבקשה נפרט את מצבו הרפואי של הקשיש ונעגן נתונים אלו עם מסמכים רפואיים רלוונטיים. כמו כן, אנו יכולים לסייע במעקב אחר מצבה של הבקשה עד לאישורה וקבלתה.

מבחן תלות לקביעת רמת סיוע סיעודי

אחרי הגשת טפסי הבקשה לסיוע סיעודי יהיה על הקשיש לעבור מבחן תלות בביתו על ידי אחות מטעם ביטוח לאומי. המבחן בוחן את יכולת הקשיש לביצוע מטלות בסיסיות של רחצה, הלבשה, שתייה, אכילה, שכיבה, קימה, שליטה בסוגרים וניידות ברחבי ביתו. על פי רמת היכולת של הקשיש יקבע היקף הסיוע הסיעודי לו הוא זכאי.

להכרת ומימוש זכויות סיעוד לקשישים

להכרת ומימוש זכויות סיעוד לקשישים, לסיוע באיתור אחיות ומטפלים סיעודיים מתאימים, ולקבלת מענה על כל שאלה או בקשה בתחום, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת י.ה.ל בטלפונים 1-700-700-038 ו- 050-4300330 או במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .