גיל שלישי זכויות

להכיר ולממש זכויות בגיל השלישי

כחלק מתפיסת הרווחה, במדינת ישראל יש לגיל שלישי זכויות שאנשים רבים אינם מודעים להן. מדובר בזכויות חשובות ואף חיוניות כאשר מופיעות בעיות בריאותיות, והן מגיעות בין היתר מביטוח לאומי, ביטוחים פרטיים, קופות החולים, משרד הביטחון וגופים ממשלתיים וציבוריים נוספים.

לכן, אם חליתם או נפגעתם ואתם נדרשים לסיוע של גופים שונים, צוות חברת י.ה.ל המתמחה בייעוץ, הכוונה וטיפול למשפחה והגיל השלישי, ישמח לסייע לכם בבירור זכויותיכם וידאג גם למימושן באופן המהיר והיעיל ביותר.

הקושי בבירור זכויות של הגיל השלישי

אין זה פשוט להתבגר ולהזדקן, בייחוד במדינה שאינה ששה לממש את זכויות אזרחיה הוותיקים. בעת זקנה יש להתמודד עם מכשולים ואתגרים משמעותיים, ביניהם מוגבלויות ברמה היומיומית המקשות על תפקוד הקשיש. מנגד, בירור הזכויות אינו משימה פשוטה כאשר עומדים מול מערך בירוקראטי סבוך ונוקשה, מערך שאינו ממהר לסייע ולהסביר לקשיש ובני משפחתו את זכויותיו. חברתנו המנוהלת על ידי עובדת סוציאלית בכירה ומנוסה, טובה יששכרי, תסייע לכם בבירור זכויותיכם כבני הגיל השלישי. הבירור נשען על צרכיו ורצונותיו הספציפיים של הקשיש ועל כל נתוניו האישיים לרבות מצב בריאותי, המצב המשפחתי והיכולת הכלכלית.

 דוגמאות לזכויות גיל שלישי

זכויות בגיל שלישי הן רבות ומגוונות ומסופקות על ידי גופים וארגונים שונים. לשם המחשה, בני הגיל השלישי זכאים לקבל פטור מלא על אגרת טלוויזיה ורדיו, ולהנחה של חמישים אחוז בתחבורה ציבורית ובכניסה למוסדות תרבות ושמורות טבע. הם זכאים להנחה משמעותית בתשלומי ארנונה, חשמל ומים בהתאם לגובה הכנסתם. בנוסף, קשישים זכאים להנחה של כחמישים אחוז במחירי תרופות שבסל הבריאות, לקבצה מביטוח לאומי ובמידת הצורך לתוספת השלמת הכנסה, קצבת נכות וגמלת סיעוד. כמו כן, קשישים זכאים גם לסיוע במימון עלויות בית אבות או דיור מוגן וכן בתשלומי שכר דירה.

להכרת ומימוש זכויות בגיל השלישי

לקבלת סיוע מקצועי, להכרת ומימוש זכויות בגיל שלישי על ידי צוות מנוסה, ולקבלת מענה על כל בקשה או שאלה בתחום, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת י.ה.ל בטלפונים 1-700-700-038 ו- 050-4300330 או במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .