דיור מוגן לתשושי נפש

בחירה נכונה של בתי אבות לתשושי נפש

עם הגיל מגיע הרגע שבו הקשיש כבר אינו יכול לדאוג לצרכיו ונדרש לעבור לבתי אבות לתשושי נפש. לחברת י.ה.ל, בניהולה של עו"ס טובה יששכרי, יש ידע רב בכל הקשור לבתי אבות לתשושי נפש בישראל. הידע מאפשר להתאים לכל קשיש את המוסד הנכון ביותר לצרכיו הבריאותיים, האישיים והסיעודיים, וכן צרכי ובקשות בני משפחתו ויכולתם הכלכלית. כל זאת לצד סיוע במימוש צעד משמעותי זה באופן הקל והנוח ביותר.

המשמעות של תשוש נפש

המונח תשוש נפש מתייחס לאנשים הסובלים מירידה משמעותית בבריאותם, המשפיעה על מצבם הנפשי ועל היכולות הקוגניטיביות שלהם באופן היכול לסכן את החיים שלהם. על כן הנדרשים בהשגחה ובטיפולים מתאימים. כך למשל, תשושי נפש יכולים להיות קשישים שיש להם יכולת לתפקוד עצמאי מבחינה פיזית, אולם מצבם הנפשי אינו מאפשר להם לתפקד לבד. הקושי יכול לנבוע בין היתר מדימנציה, דיכאון , חוסר התמצאות במרחב ובזמן, אפתיה, קשיים בתפיסת המציאות, הפרעות התנהגות, הפרעות בשינה ושינוי קיצוני במצבי הרוח. האבחון של מצב זה משלב חוות דעת רפואית ונשען על בחינת הקשיש ותשאולו, ומידע המסופק על ידי בני משפחתו. במידה ואובחן הקשיש כתשוש נפש יש למצוא עבורו בית אבות מתאים. מדובר בבתי אבות המעניקים מסגרת תומכת המסייעת לקשישים בתפקודם השוטף. זאת לצד מענה רפואי מלא וטיפול בבעיות ספציפיות באמצעים שונים כמו פעילות גופנית, ריפוי בעיסוק, עבודות גינון והאזנה למוסיקה.

התאמה אישית של בית אבות

במסגרת שירותי חברתנו אנו מכוונים קשישים תשושי נפש לבתי אבות המתאימים במדויק לצרכיהם. ההתאמה נובעת מהיכרות אישית עם הקשיש ובני משפחתו ולוקחת בחשבון את כל ההיבטים והפרמטרים השונים. מדובר בין היתר במענה שלם לצרכים רפואיים של תשוש הנפש, וכן בקשות ורצונות מיוחדים של הקשיש ובני משפחתו כדוגמת מרחק גיאוגרפי, אופי המקום ועלותו.

התאמת בית אבות בהתאם למצבו של תשוש הנפש

אבחון תשוש נפש מדורג לרוב לארבע רמות עיקריות, החל ממצב ללא בלבול, בלבול קל, בלבול מתון ובלבול חמור. בהתאם לדרגתו של הקשיש נבדקים פרמטרים נוספים כדוגמת יכולת ריכוז, יכולות ביטוי, מצבי רוח והתמצאות במרחב. בהתאם לנתונים אלו נסייע לכם בבחירת בית אבות המספק מענה רפואי, סיעודי, חברתי ואישי המתאים למצב ולצרכי הקשיש.

סיוע בבחירת בית אבות לתשושי נפש

לקבלת סיוע מקצועי בבחירת בית אבות לתשושי נפש בהתאמה אישית מלאה, ולקבלת מענה על כל שאלה או בקשה בתחום, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת י.ה.ל בטלפונים 1-700-700-038 ו- 050-4300330 או במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .