זכויות בגיל השלישי

 

להכיר ולממש זכויות בגיל השלישי

כחלק מתפיסת הרווחה במדינת ישראל, בני הגיל השלישי זכאים לקבל זכויות שאנשים רבים אינם מודעים להן. מדובר בזכויות חשובות ואף חיוניות כאשר מופיעות בעיות בריאותיות, והן מגיעות בין היתר מביטוח לאומי, ביטוחים פרטיים, קופות החולים, משרד הביטחון וגופים ממשלתיים וציבוריים נוספים.

אם חלילה חליתם או נפגעתם ואתם נדרשים לסיוע של גופים שונים - צוות חברת י.ה.ל המתמחה בייעוץ, הכוונה וטיפול למשפחה והגיל השלישי, ישמח לסייע לכם בבירור זכויותיכם וידאג גם למימושן באופן המהיר והיעיל ביותר: מינוי אפוטרופוס בעת הצורך, מימוש זכויות הקשיש, ייעוץ לבחירת בית אבות או דיור מוגן ועוד.

הקושי בבירור זכויותיו של הגיל השלישי

אין זה פשוט להתבגר ולהזדקן, בייחוד במדינה שאינה ששה לממש את זכויות אזרחיה הוותיקים. בעת זקנה יש להתמודד עם מכשולים ואתגרים משמעותיים, ביניהם מוגבלויות ברמה היומיומית המקשות על תפקוד הקשיש. מנגד, בירור ומימוש הזכויות אינו משימה פשוטה כאשר עומדים מול מערך בירוקרטי סבוך ונוקשה, שאינו ממהר לסייע ולהסביר לקשיש ובני משפחתו את זכויותיו.

חברתנו מנוהלת על ידי עובדת סוציאלית בכירה ומנוסה, תסייע לכם בבירור זכויותיכם כבני הגיל השלישי. הבירור נשען על צרכיו ורצונותיו הספציפיים של הקשיש ועל כל נתוניו האישיים לרבות מצב בריאותי, המצב המשפחתי והיכולת הכלכלית.

דוגמאות לזכויות בגיל השלישי

זכויות בגיל שלישי הן רבות ומגוונות ומסופקות על ידי גופים וארגונים שונים. לשם המחשה, בני הגיל השלישי זכאים לקבל:

  • פטור מלא על אגרת טלוויזיה ורדיו.
  • הנחה של 50% בתחבורה ציבורית ובכניסה למוסדות תרבות ושמורות טבע.
  • הנחה משמעותית בתשלומי ארנונה, חשמל ומים בהתאם לגובה הכנסתם.
  • הנחה של כ-50% אחוז במחירי תרופות בסל הבריאות.
  • קצבה מביטוח לאומי ובמידת הצורך גם לתוספת השלמת הכנסה, קצבת נכות וגמלת סיעוד.
  • סיוע במימון עלויות בית אבות או דיור מוגן וכן בתשלומי שכר דירה.

נשמח לסייע במיצוי זכויותיכם

לקבלת סיוע מקצועי, להכרה בזכויות הגיל שלישי ולמימושן וכן לקבלת מענה על כל בקשה או שאלה בתחום - השאירו פרטיכם באתר או צרו קשר בטלפונים 1-700-700-038 ו- 050-4300330 או במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.